Dukla Trenčín vyhrala u lídra tabuľky 2:3pn. A stráca 2. body na ôsme Michalovce.

Prvú tretinu odštartovali lepšie hostia z Trenčína. Už v 5. minúte sa im podarilo pri presilovke skórovať, kde sa presadil Oliver Okuliar. Druhý gól prišiel, až pred koncom prvej tretiny. Keď sa k odrazenému puku dostal Marek Hecl, ktorý zvýšil na 2:0. Prvú tretinu bola jasne lepšia Dukla.

Na začiatku druhej tretiny mali Popradčania veľkú šancu znížiť, keď hrali presilovku o dvoch hráčov, viac ako minútu. To sa im ale nepodarilo. Dukla neprestala byť lepšia, no Poprad pridal a to sa odzrkadlilo v 34. minúte. Urlichová krížna prihrávka cez stredné pásmo so šťastím prepadla k osamotenému Dávidovi Skokanovi, ktorý blafákom znížil.

Tretiu tretinu boli lepší Popradčania. Netrvalo dlho a v 44. minúte strelil gól, najlepší hráč ligy, Marcel Haščák. Počas 3. tretiny hráči Popradu zvyšovali obrátky, no do konca 60. minúty gól nepadol. Poprad zatlačil na konci zápasu, vďaka presilovej hre. No zápas sa v riadnej hracej dobe napokon skončil 2:2.

Popradčania si minútu z presilovky preniesli do predĺženia. Potom mali k dispozícii ešte jednu dvojminútovú výhodu, ale stretnutie nerozhodli. Samostatné nájazdy domácim vôbec nešli, naopak, hostia premieňali jeden za druhým. Ten rozhodujúci premenil v druhej sérii kanadský legionár hostí Berisha.

Peter Mikula, tréner Popradu: “Náš neúspech bol podložený v prvom rade veľmi zlou prvou tretinou. Tam sme hrali slabý hokej, ktorý sme neprodukovali už dosť dlho. Keď v zápase nevyužijeme presilovku 5 na 3 a potom dvakrát 4 na 3, tak nie je o čom rozprávať. Tieto veci z hľadiska obetavosti súper zvládol a šťastie sa k nemu priklonilo v samostatných nájazdoch.”
Ján Pardavý, tréner Trenčína: “My sme s dvoma bodmi z Popradu veľmi spokojní, pretože Poprad má skvelé mužstvo. Mali sme výbornú prvú tretinu. Šli sme do vedenia. V druhej tretine sme spravili viac chýb, boli tam straty pukov. Súper si vytvoril šance a z jedného úniku aj znížil. Tretia tretina a predĺženie bolo ovplyvnené našimi vylúčeniami. Dnes dávam klobúk dole pred chalanmi, ktorí chodia na oslabenia a pred brankárom LaCouvee.”

Súpisky :

Poprad: Vošvrda – Kramár, Drgoň, Dalhuisen, Brejčák, Repe, Ulrych, Hudec – Svitana, Skokan, Haščák – Vandas, Preisinger, Handlovský – Tavi, Zagrapan, Livingston – Matúš Paločko, Bjalončík, Hajnik – Matej Paločko.

Trenčín: Lacouvee – Ackered, Lemcke, Zeleňák, Bokroš, E. Švec, Rajnoha, Ilenčík – Okuliar, Kettunen, Berisha – Hecl, Paukovček, Sádecký – Bezúch, Rehuš, Valach – Ferenyi, J. Švec, Kukuča.