V Trenčíne sa dnes 22.11.2020 o 17:00 odohral zápas 16. kola. Bol to súboj dvoch posledných tímov tabuľky. 10. miesto v tabuľke patrí domácej Dukle Trenčín ktorá po karanténe prehrala už päť zápasov po sebe čo je alarmujúce a pre fanúšikov Dukly aj veľmi nepríjemné. Za ňou je na 11. mieste už len hosťujúci tým HK Liptovský Mikuláš ktorý má na svojom konte jediný bod po prehre so Zvolenom po nájazdoch. Zlé a nepochopiteľné rozhodnutia vedenia klubu stáli mužstvo dve kontumačné prehry. Až po hrozbe vyradenia zo súťaže Liptáci situáciu vyriešili a znova nastupujú v Ligových zápasoch.

Ako prvý strelil úvodný gól už v 4.minúte Liptovský Mikuláš. Trenčania prepadli v strednom pásme a hostia mierili do prečíslenia. Štrauch okolo posledného obrancu šikovne poslal puk pred bránku, kde ho nechytateľne stečoval PATRIK OŠKO0:1
Dukla odpovedala až v 19. minúte BRANDON ALDERSON vyhral súboj s obrancom Mezovským, pretlačil sa okolo neho po pravej strane pred bránu, a ležiaceho Kozela prekonal. 1:1
Dukla odskočila v 27. minúte Kedy využila presilovku, Ackered nabil na ľavé krídlo kanonierovi BRANDOVI ALDERSONOVI a ten z prvej prestrelil presúvajúceho sa brankára tak, ako si zvykli fanúšikovia Trenčína v minulej sezóne. 2:1
O dve minúty neskôr v 29. minúte si americké posily v úniku vychutnali brankára hostí, dvakrát si vymenili puk a NICK SHORE zakončoval do prázdnej bránky. 3:1
Na začiatku druhej tretiny v 32. minúte Trenčiansky prvý útok opäť úraduje, Shorevci pripravili streleckú parketu pre Sládoka, ktorý ešte spomedzi kruhov nedal, ale potom sa k puku dostal OLIVER OKULIAR a z nemožného uhla o brankára skóroval. 4:1
V 54. minúte Aldersonovi strela nesadla, ale puk sa dostal pred bránku, kde sa dorážkou presadil DREW SHORE. 5:1

Dukla tak po piatich prehrách v rade konečne dokázala zvíťaziť a necháva si doma pre seba všetky 3 body. Veľkú zásluhu na výhre majú nové posily Dukly Trenčín,  Alderson a bratia Shore-ovci.

Ján Pardavý, tréner Trenčína: „Liptovský Mikuláš je veľmi silný v defenzíve. Má obetavý tím a dobrých korčuliarov, z čoho vyplynul aj prvý gól. Hráčov sme sa snažili ukľudniť. V druhej tretine sme dokázali zatlačiť súpera. Strelili sme pekné góly. Za stavu 3:1 bolo vidieť, že si chlapci zápas užívali. V poslednej tretine sme sa už nedokázali sústrediť podľa predstáv. Pre nás to bolo veľmi dôležité víťazstvo, ktoré sme potrebovali ako soľ.“
Milan Jančuška, tréner Liptovského Mikuláša: „Mali sme do zápasu dobrý vstup. Škoda ľahkých a lacných gólov. Trenčín naše chyby využil. V druhej tretine bol lepším tímom, mal lepší pohyb, z čoho vyplynuli aj naše fauly. Škoda tretieho a štvrtého gólu. My sme sa mohli dostať do zápasu, ale súper podal kvalitnejší výkon a zaslúžene zvíťazil.“

Úvodné zostavy:

Dukla Trenčín: Valent, Kristín – Lemcke, Ackered, T.Bokroš, Stacha, Rajnoha, E.Švec, Sládok – Alderson, Kettunen, Bezúch – Chromiak, Valach, Hecl – D. Shore, N.Shore, Okuliar – Kukuča, J.Švec, Krajč – Ferényi

HK 32 Liptovský Mikuláš: Kozel, Krasanovský – Kurali, Rusina, Petran, Pavúk, M.Bača, Mezovský, Parobek, S.Droppa – Rud.Huna, Oško, Štrauch – Michalík, Toma, Hamráček – M.Surový, Uhrík, Králik – Kalousek, M.Matoušek, Haluška.

Zdroj : hokejportal.sk