Dnes 21.11.2020 futbalisti AS Trenčín nastúpili v 14. kole Fortuna ligy, našej najvyššej domácej súťaži na žilinskom štadióne proti domácemu tímu MŠK Žilina. Po prehre 2:0 Trenčín klesol až na poslednú priečku kde má na konte 11 bodov, rovnako ako Pohronie. Žilina naopak zvíťazila už 3 krát po sebe a preto jej patrí aktuálne 3. miesto v tabuľke z 25 bodmi.

Žilina mohla vyhrávať 1:0 už v 10. minúte keď sa Kurminowski predral cez Slávika, no jeho strelu vyrazil Šemrinec nohou. V 15. minúte už toľko šťastia Šemrinec nemal. Bernát nádherne spracoval ideálnu prihrávku od Gona a Žilina vyhrávala 1:0. Žilinský tlak pretrvával takmer celý polčas, no skórovať sa im už nepodarilo.

Na úvod druhého polčasu mal ďalšiu možnosť zvýšiť skóre domáci Minárik, Šemrinec na dva krát strelu vyrazil a skóre sa nemenilo. Odpoveď na seba nenechala dlho čakať, Roguljičovú strelu napokon zneškodnil žilinský brankár Petráš. Na 2:0 zvýšil v 59. minúte Kurminowski ktorý strelou v šestnástke našiel nekryté miesto. Žiaľ hráči AS už nedokázali odpovedať a tak aj v druhom vzájomnom zápase doterajšej sezóny vyhrala Žilina 2:0.

MŠK Žilina – AS Trenčín 2:0 (1:0)
Góly:
15. Bernát, 59. Kurminowski. Rozhodovali: Sedlák – Hrmo, Straka, bez kariet a divákov.
MŠK Žilina: Petráš – Anang, Kiwior, Minárik, Sluka – Gono, Fazlagič, Bernát (71. Paur) – Rusnák (82. Jambor), Kurminowski (82. Jibril), Ďuriš (71. Kaprálik)
AS Trenčín: Šemrinec – Yem (73. Mazanovský), Križan, Šulek, Slávik – Roguljič (83. Zubairu), Čatakovič (46. Gajdoš), El Mahdioui – Kadák, Letenay, Tučný (83. Ghali)